مصاحبه روابط عمومی پارک علم و فناوری شریف با مقداد شکیبا

ایجاد ایده‌های خلاق در دل پارک علم و فناوری شریف

شرکت بیناپرداز یکتا از سال ۱۳۹۸ با هدف توسعه و ارائه بیشتر محصول پس از پذیرش و مستقر شدن در مرکز رشد پارک علم و فناوری شریف فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش روابط‌عمومی پارک علم و فناوری شریف «مقداد شکیبا، مدیرعامل شرکت بیناپرداز یکتا» درباره فعالیت این شرکت گفت: تیم ما از سال‌ها قبل همکاری خود را با ساخت نرم‌افزارهای سفارشی آغاز کرد. با این حال، برای توسعه و ارائه بیشتر و بهتر محصولات به مشتریان و کارفرمایان در سال ۹۸ تصمیم به ثبت شرکت گرفتیم. پیش از آن با حمایت پارک علم و فناوری شریف در مرکز رشد مستقر شدیم و توانستیم دو محصول را ارائه دهیم.
مهندس شکیبا با بیان اینکه مشتریان اصلی ما دانشگاه‌ها، پارک‎‌ها، مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها هستند، اضافه کرد: یکی از محصولات ما با نام تجاری «بیناپی» یک سامانه درگاه پرداخت اینترنتی سازمانی است که از سال ۹۰ در دانشگاه شریف پیاده‌سازی شده و تا امروز پشتیبانی و توسعه آن برعهده این شرکت است. این محصول به صورت نسخه‌‎ای به فروش می‎‌رسد که روی سرور مجازی مشتری نصب می‌شود.

مدیرعامل شرکت بیناپرداز یکتا همچنین درباره محصول دوم این شرکت توضیح داد: این محصول سامانه‌‎ای کاربردی و مناسب برای رزرو سالن‎‌ها و اتاق‎‌های همایش است که با نام تجاری «تایمرا» شناخته شده است. این محصول از سال ۹۳ در مجتمع خدمات فناوری شریف در حال بهره‌‎برداری است. این سامانه به صورت پلتفرم ارائه می‎‌شود و مشتریان با مراجعه به سایت تایمرا می‌‎توانند ثبت‌‌نام کنند.

در ادامه، مدیرعامل شرکت بیناپرداز یکتا درباره چالش‌های پیش روی این شرکت ادامه داد: چالش اصلی ما پیدا کردن مشتریان و دانشگاه‎‌های بیشتر است که بتوانیم با درآمد حاصل از ارائه خدمات به آنها کسب‌و‌کار خودمان را توسعه دهیم. خوشبختانه این مهم با کمک و همیاری پارک علم و فناوری شریف تا حدودی انجام شده اما چالش مهم بعدی ما نیروی انسانی فنی و متخصص است. متاسفانه با توجه به مقوله مهاجرت نیروی انسانی نخبه و همچنین تمایل آنها به کار کردن با شرکت‌های مطرح‌ و با درآمد بالاتر، این مسیر برای ما ناهموار شده است.